14 grudnia 2022

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe do pracy?

Słuchawki bezprzewodowe nauszne

Słuchawki są powszechnym narzędziem pracy. Jeśli posiadasz w swojej firmie dział obsługi klienta lub dział sprzedaży, Twoi pracownicy prawdopodobnie wykorzystują zestawy słuchawkowe. Przedsiębiorcy decydują się na słuchawki bezprzewodowe ze względu na zwiększenie komfortu pracy pracownika, co przekłada się na większe zaangażowanie w wykonywane obowiązki.

Słuchawki do pracy w biurze

Zatłoczone biuro nie sprzyja wyciszeniu i skupieniu, zwłaszcza w pracy klientem. Boksowe ułożenie biurek skutkuje pozorną izolacją, a faktycznym przebywaniu w ciągłym gwarze. Brak wyciszenia aktywnego i pasywnego w zestawach słuchawkowych to zmora pracowników sektora mikro i MŚP. Pandemiczna rzeczywistość upowszechniła kolejny model pracy, model zdalny.

Słuchawki nauszne bezprzewodowe do pracy zdalnej

W przypadku pracy zdalnej pracownicy napotykali podobne problemy jak pracownicy biurowi, jednak w innym środowisku. Początkowo brak skupienia powodowali domownicy nieprzywykli do faktu, że pracę umysłową można wykonywać zdalnie. Następnie, domowe zwierzęta, a na końcu odgłosy z zewnątrz: jak przejeżdżająca karetka, tramwaj, czy szczekający pies.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne do pracy hybrydowej

Okres po pandemii to czasy pracy hybrydowej. Pracownicy cenią wygodę pracy zdalnej, a pracodawcy zwiększoną efektywność. Cotygodniowe spotkania w biurze sprzyjają budowaniu świadomości zespołowej i zespalają pracowników. Home Office z kolei oferuje większe skupienie na zadaniach.

W trzech przypadkach przedsiębiorca staje przed koniecznością zorganizowania pracy i doboru sprzętu, którego specyfikacja sprosta wymaganiom pracowników i klientów. Wyłącznie profesjonalny sprzęt dedykowany do pracy zdalnej i biurowej jest w przypadkach wystarczającym rozwiązaniem. Słuchawki muszą zarówno tłumić dźwięk dla ich użytkownika, jak i dla jego rozmówców.

Przetestuj słuchawki Axtel Prime X3 Duo. Umożliwiamy bezpłatne testy słuchawek Axtel. Zostaw swoje dane, a skonstatuje się z Tobą nasz specjalista i dobierze dedykowane rozwiązanie.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne – zalety

Niewątpliwie, ten typ słuchawek ma zalety, które jednocześnie są wyróżnikami produktów profesjonalnych i to one świadczą o jakości dźwięku. Analizując doświadczenia klientów Axtel, niżej prezentuję kilka z nich.

Zwiększenie produktywności

Profesjonalne słuchawki bezprzewodowe nauszne gwarantują wyciszenie odgłosów otoczenia, co przekłada się na większą skuteczność w wykonywanych zadaniach. Pracownicy mają możliwość skupienia się, co przy otaczającym gwarze jest utrudnione.

Komfort użytkowania

Pracownik używający słuchawek przez 8 godzin pracy, odczuwa boleśnie każdy mankament zestawu słuchawkowego.. Nauszne słuchawki powinny być zabezpieczone poduszką obitą skórą zarówno w części nagłownej, jak i nausznej. Pozwala to na dopasowywanie się kształtu całości słuchawki do pozycji pracownika.

Wielofunkcyjność

Słuchawki bezprzewodowe nauszne pełnią nie tylko funkcję tłumienia odgłosów otoczenia dla użytkownika. Słuchawki te powinny przede wszystkim powinny redukować dźwięk zbierany przez mikrofon (redukcja pasywna). Odgłosy otoczenia ujmują profesjonalizmu. w trakcie spotkania. A ich wysokie natężenie może doprowadzić nawet do przerwania połączenia, co jest często równoznaczne z zakończeniem spotkania.

Czym się kierować wybierając słuchawki bezprzewodowe nauszne

Wytrzymałość konstrukcji

Słuchawki bezprzewodowe nauszne muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upadki, wyginane czy odgniecenia to są sytuacje powszechne dla pracowników zdalnych i stacjonarnych. Słuchawki bezprzewodowe muszą być wytrzymałe, a przy tym elastyczne i posiadać regulowany pałąk.

Mikrofon

Mikrofon to serce słuchawek wykorzystywanych do pracy. Z tego powodu mikrofon powinien być skierowany w kierunku ust rozmawiającego. Ponadto, mikrofon do pracy zdalnej i biurowej musi posiadać funkcję pasywnej redukcji szumów.

Łączność

Modele bezprzewodowe dla profesjonalistów wyróżnia system DECT. Model Axtel Prime X3 Duo to słuchawki z mikrofonem pracujące w technologii DECT. To system dedykowany łączności bezprzewodowej, wykorzystywany wyłącznie do transmisji mowy. To najbardziej zaawansowany i dopracowany system łączności. Gwarantuje bardziej stabilne połączenie niż bluetooth i lepszą jakość dźwięku. Umożliwia dostęp do wielu sieci komunikacyjnych, m.in. do PSTN i ISDN. Jest to technologia dedykowana dla profesjonalistów, pracowników umysłowych ceniących najwyższą jakość dźwięku.

Axtel Prime X3 Duo

Słuchawki bezprzewodowe nauszne od Axtel

Axtel jest polskim producentem słuchawek bezprzewodowych nausznych. Nieustannie ulepszamy produkty i pracujemy by spełniały najwyższe standardy. Słuchawki od Axtel są odporne na uszkodzenia mechaniczne, Dodatkowo, zestawy słuchawkowe pracują w łączności gwarantującej najwyższą jakość przekazywanego dźwięku (DECT). Skórzane wykończenie i personalizacja słuchawek umożliwiają kreowanie pozytywnego brandingu wśród pracowników. Nasze realne atuty to pasywna redukcja hałasu, komfort użytkowania, bezkompromisowy wygląd i możliwość personalizacji oraz najwyższa jakość dźwięku.

Umożliwiamy bezpłatne testy słuchawek Axtel. Zostaw swoje dane, a skontaktuje się z Tobą nasz specjalista i dobierze dedykowane rozwiązanie.