19 grudnia 2022

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem – parametry techniczne

Zalety słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem w pracy

Niekwestionowaną zaletą tego typu słuchawek jest wygoda z ich użytkowania. Pracownik otrzymuje możliwość korzystania z nich przemieszczając się po biurze lub własnym domu. Niweluje to konieczność przerywania połączenia w newralgicznym momencie. Korzystanie ze słuchawek bezprzewodowych umożliwia również oddalanie się od źródła niepożądanego hałasu i kontynuowanie rozmowy.

Parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę

Przeprowadzając research słuchawek bezprzewodowych z mikrofonem do wyposażenia Twojej firmy, powinieneś zwrócić uwagę na specyfikację techniczną. To m.in. odpowiednio wysoka dynamika mikrofonu, szerokie pasmo przenoszenia dźwięku, czy pasywna redukcja szumów definiują jakość wykonywanej pracy.

Wyłącznie odpowiednio zaawansowane technologicznie słuchawki bezprzewodowe będą skutecznym narzędziem pracy w rękach Twojego pracownika.

słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem

Umożliwiamy bezpłatne testy słuchawek Axtel. Zostaw swoje dane, a skonstatuje się z Tobą nasz specjalista i dobierze dedykowane rozwiązanie.

Mikrofon

Pasywna redukcja szumów

Zaawansowany Noise Cancelling to technologia redukująca hałas otoczenia. Mikrofon jest przetwornikiem elektroakustycznym, który zamienia falę akustyczną w sygnał elektryczny. Pobudzona do ruchu membrana drga, wskutek czego generuje napięcie elektryczne, które zostaje zamienione w sygnał audio.

Pasywna redukcja szumów to technologia oparta o odpowiednio dobrane i wyprofilowane elementy konstrukcyjne mikrofonu. Pasywna redukcja szumów w mikrofonie nie wymaga dodatkowego źródła zasilania. Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, które posiadają tę funkcjonalność, najczęściej wykorzystują mikrofon elektretowy jednokierunkowy. Ten typ mikrofonu reaguje bezpośrednio na źródło dźwięku. Istotne jest odpowiednie ustawienie mikrofonu w kierunku ust. Im większy kąt odchylenia, tym lepsza redukcja.

Zakres dynamiczny mikrofonu

Zakres dynamiczny mikrofonu to przestrzeń częstotliwości, w jakich mikrofon rejestruje dźwięk. Ludzie ucho słyszy zakres 20 – 20000 Herców. Ludzka mowa mieści się w zakresie między 80 Hz a 300Hz. Pasmo przenoszenia 40Hz do 16000Hz jest wystarczający do zastosowania w pracy.

Czułość mikrofonu

Czułość mikrofonu to zdolność do przetwarzania ciśnienia akustycznego na napięcie elektryczne. Czułość wskazuje zatem jakie napięcie generuje mikrofon przy określonym ciśnieniu dźwięku. W przypadku relatywnie cichych źródeł dźwięku należy wykorzystać mikrofon o wysokiej czułości. Czułość mierzona jest w miliwoltach generowanych na każdy paskal ciśnienia.

Słuchawki

Pasmo przenoszenia dźwięku

Pasmo przenoszenia to zakres częstotliwości, które przenoszą słuchawki. Wyrażany jest w Hz. Parametr ten oznacza, jak wysokie i niskie dźwięki słuchawki mogą odtworzyć.
Szerokie pasmo przenoszenia dźwięku: 20 Hz do 20000 Hz w większości słuchawek oznacza, że bardzo dobrze przenoszą dźwięki, co jest przydatne podczas prowadzenia rozmów.

Pilot do sterowania

Słuchawki Axtel posiadają piloty z funkcją odbierania i kończenia połączeń, przyciski regulacji głośności, wyciszenie mikrofonu i przycisk audio, który wzmacnia częstotliwość.

Acoustic protection

Słuchawka Axtel Prmie X3 duo gwarantuje trzy poziomy ochrony słuchu. – accustic – 105, 87, 87 dB(A). Im większa wartość dB, tym słuchawki są głośniejsze. Accoustic protection ma zastosowanie przy normach Unii Europejskiej, która dopuszcza określony poziom hałasu w ciągu 8 godzin pracy.

Port USB

Słuchawka Axtel Prime X3 duo oferuje możliwość podłączenia zarówno do portu USB A jak i USB C.

Komunikacja

Modele bezprzewodowe dla profesjonalistów wyróżnia system DECT. Model Axtel Prime X3 duo. To słuchawki z mikrofonem pracujące w technologii DECT. To system dedykowany łączności bezprzewodowej, wykorzystywany wyłącznie do transmisji mowy. To najbardziej zaawansowany i dopracowany system łączności. Gwarantuje bardziej stabilne połączenie niż bluetooth i lepszą jakość dźwięku. Umożliwia dostęp do wielu sieci komunikacyjnych, m.in. do PSTN i ISDN. Jest to technologia dedykowana dla profesjonalistów, pracowników umysłowych ceniących najwyższą jakość dźwięku.

Wykonanie, wygoda, estetyka

Słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem muszą być odporne na uszkodzenia mechaniczne. Słuchawki jako narzędzie codziennej pracy będą narażone na odkształcenia, upadki, uszkodzenia mechaniczne. Trwałość słuchawek gwarantuje wyłącznie ich odpowiednie wykonanie i elastyczność.

O komfort pracy pracownika zadbasz, wybierając słuchawki z zabezpieczoną częścią nagłowną. Ich odpowiednie ułożenie gwarantuje zastosowanie poduszki niwelującej nacisk na głowę użytkownika.

Personalizacja słuchawki wspiera budowanie brandingu i umacnia więź pracowników z firmą. Klienci chwalą sobie, że personalizowane słuchawki rzadziej ulegają uszkodzeniom. Pracownicy traktują je z należytą dbałością, co przekłada się na oszczędność firmy.

Umożliwiamy bezpłatne testy słuchawek Axtel. Zostaw swoje dane, a skonstatuje się z Tobą nasz specjalista i dobierze dedykowane rozwiązanie.