15 grudnia 2022

Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej i stacjonarnej

Jak wybrać słuchawki z mikrofonem

Praca zdalna stała się stałym elementem organizacyjnym zarówno sektora mikro, jak i MŚP. Firmy decydują się na odejście od pracy stacjonarnej ze względu oszczędność w najmie powierzchni biurowych, lecz nie tylko. Pracownicy pracujący zdalnie wykazują większą produktywność i zadowolenie z pełnionych obowiązków. Praca zdalna umożliwia wybór miejsca, z którego pracownik pracuje. Jednocześnie, przedsiębiorca wymaga od pracownika samodyscypliny i umiejętności koncentracji.

Praca stacjonarna wymaga odpowiedniego wyposażenia pracownika. Zarówno przy pracy zdalnej, jak i w biurze, hałas otoczenia może skutecznie uniemożliwić odbywanie spotkań online.i obsługę klienta.

Jako przedsiębiorca, wymagasz od pracownika, by sumiennie wykonywał swoje obowiązki, a ich weryfikację umożliwia sprawna komunikacja. Wyobraźmy sobie sytuację, że na cotygodniowym spotkaniu podsumowującym z otoczenia pracownika zdalnego dochodzi hałas zza okna, czy odgłosy szczekającego psa. Jest to niekomfortowe dla obu stron spotkania.

Pracownik stacjonarny pracujący z klientem boryka się z podobnymi problemami. W biurze, gdzie pracuje wielu konsultantów, panuje gwar i trudno o połączenie bez zakłóceń.

Koniecznym elementem wyposażenia pracownika są profesjonalne słuchawki z mikrofonem. To one gwarantują odpowiednią jakość dźwięku, wyciszenie otoczenia dla pracownika i redukcja szumów mikrofonu, czyli dźwięków zbieranych z otoczenia.

Wyłącznie profesjonalne słuchawki z mikrofonem gwarantują odpowiednią jakość dźwięku i elastyczną pracę, przy zachowaniu profesjonalizmu.

Słuchawki z mikrofonem – rodzaje

Profesjonalne słuchawki do pracy podzielić możemy m.in. ze względu na okablowanie lub jego brak i ich budowę.

Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki z mikrofonem bezprzewodowe umożliwiają:

 • łączność z zespołem bez względu na miejsce,
 • kontrolę nad miejscem odbywania rozmowy, możliwość przemieszczania się,
 • adaptację do elastycznej pracy i wzrost produktywności.

Axtel Prime X3 Duo

Modele bezprzewodowe dla profesjonalistów wyróżnia system DECT. Model Axtel Prime X3 duo. To słuchawki z mikrofonem pracujące w technologii DECT. To system dedykowany łączności bezprzewodowej, wykorzystywany wyłącznie do transmisji mowy. To najbardziej zaawansowany i dopracowany system łączności. Gwarantuje bardziej stabilne połączenie niż bluetooth i lepszą jakość dźwięku. Umożliwia dostęp do wielu sieci komunikacyjnych, m.in. do PSTN i ISDN. Jest to technologia dedykowana dla profesjonalistów, pracowników umysłowych ceniących najwyższą jakość dźwięku.

Słuchawki przewodowe

Przedsiębiorcy decydujący się na wyposażenie pracownika w modele przewodowe, podejmują decyzję ze względu na ich niezawodność i brak zakłóceń podczas połączenia.

Przy wyborze słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej, pamiętaj, że sprzęt użytkowany będzie prawdopodobnie latami i przez wielu pracowników. Zestaw słuchawki z mikrofonem musi być wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Liczne upadki, czy wyginanie korpusu zdarzają się nagminnie. Zadbaj o to, by słuchawka była wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim posiadała na nie gwarancję.

Wszystkie wymienione wyżej cechy posiada słuchawka Axtel PRIME MS HD duo NC USB.

Słuchawki nauszne

Słuchawki z mikrofonem nauszne gwarantują odpowiedni komfort pracy. Konsultant pracujący 8 godzin dziennie potrzebuje wygodnych słuchawek o odpowiednim wykończeniu. Istotne jest wykończenie nauszników, poduszki powinny być obita skórą. Plastykowa część nagłowna nie powinna być odsłonięta. I w jej przypadku istotne jest odpowiednie umiejscowienie poduszki i obicie jej skórą.

Wyłącznie dobrej jakości słuchawki dla profesjonalistów zagwarantują wygodę na 8 godzin pracy konsultanta. Jego wygoda to mniejsza frustracja i większa wydajność pracy.

Słuchawki douszne

Słuchawki douszne nie są polecane do pracy. Wynika to między innymi z następujących faktów:

 • nie posiadają mikrofonu kierunkowego. Mikrofon jest elementem składowym słuchawek dla profesjonalistów, którego nie sposób zastąpić. Wyłącznie taki mikrofon gwarantuje odpowiednią jakość przesyłanego dźwięku.
 • Przy 8 godzinnym trybie pracy słuchawki douszne są niekomfortowe w użytkowaniu. Użytkownicy zgłaszają ból w okolicy uszu, uniemożliwiający pracę.
 • Słuchawki dokanałowe projektowane są do rozrywki, słuchania muzyki, oglądania filmów, w trakcie spoczynku i wzmożonego wysiłku.

Słuchawki z mikrofonem do pracy zdalnej i stacjonarnej – na co zwrócić uwagę

Wybierając słuchawki do pracy zdalnej dla pracowników, zwróć uwagę na takie cechy jak:

 • Pasywna redukcja szumów.
 • Wykończenie nauszników.
 • Regulacja głośności.
 • Uniwersalne wejście: jack 3,5 mm i USB C.
 • Możliwość zmiany trybu dźwięku.

Słuchawki z mikrofonem od Axtel

Axtel to polski producent słuchawek z mikrofonem. Stale ulepszamy nasze produkty, dopasowując je do spełniania najwyższych standardów naszych klientów. Zestawy słuchawkowe Axtel są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Oferujemy skórzane wykończenie poduszek, które gwarantuje najwyższy komfort użytkowania. Dodatkowo umożliwiamy wykonanie branding na naszych słuchawkach. To możliwość przedstawienia Twojej firmy i budowania wizerunku wśród pracowników. Stylowe wykończenie słuchawek z mikrofonem, zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, pasywne wyciszanie hałasu i najwyższa jakość dźwięku to realne atuty naszego sprzętu.

Umożliwiamy bezpłatne testy słuchawek Axtel. Zostaw swoje dane, a skonstatuje się z Tobą nasz specjalista i dobierze dedykowane rozwiązanie.