24 marca 2020

Zdalnie i efektywnie czyli… praca w czasie pandemii

Sytuacja, z którą obecnie mamy do czynienia wymusza na nas wszystkich przystosowanie się do nowych, jakże trudnych okoliczności. Jeszcze bardziej niż zwykle należy zwracać uwagę na dbałość o higienę i częste mycie rąk, niedotykanie twarzy, dezynfekcję przedmiotów i sprzętów, unikanie zgromadzeń i nadmiernych kontaktów z ludźmi, a jeśli już jest to konieczne – zachowanie bezpiecznej odległości.

Najlepiej oczywiście zostać w domu, z którego przecież duża część z nas może również pracować. Firmy najróżniejszych branż, zarówno te mniejsze, jak i większe, stanęły w obliczu koronawirusa, a co się z tym wiąże niezbędna stała się taka organizacja biznesu, żeby zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i swoim pracownikom. Tam, gdzie tylko można, wprowadzana jest praca zdalna, którą jednak, o czym należy pamiętać, trzeba naprawdę dobrze zorganizować. Każdemu należy zapewnić odpowiedni sprzęt – komputer, czasem drukarkę i oczywiście słuchawki, dzięki którym będzie możliwy niczym niezakłócony kontakt z szefem, Klientami, współpracownikami etc. Są one tym bardziej niezbędne, że pracując z domu, często – szczególnie teraz – nie jesteśmy w nim sami. Mamy obok siebie męża, dzieci, rodziców, a słuchawki dają możliwość odizolowania się od głosów z otoczenia, skupienia na rozmówcy, zapewniają niezbędny, w tych warunkach, komfort pracy.

Dobre słuchawki to przede wszystkim wysoka jakość pracy i efektywność, ale nie tylko. Przyjrzyjmy się temu bliżej. Jaki wybrać zestaw do pracy zdalnej?

Dobrym rozwiązaniem są słuchawki z mikrofonem, które łatwo i szybko podłączysz do swojego domowego komputera czy służbowego laptopa, poprzez łącze USB. Do tego powinny być wyposażone w funkcjonalny pilot USB, który umożliwia wygodne zarządzanie połączeniami – ich odbieranie i kończenie. Bezproblemowa musi być również regulacja głośności dźwięku. Pałąk nagłowny także ma mieć możliwość dopasowania do użytkownika. Wszystko po to, żeby każdy mógł ustawić słuchawkę pod swoje indywidualne preferencje. Co niezwykle ważne w sytuacji, kiedy pracownik w zasadzie sam powinien sobie poradzić z różnymi problemami, również technicznymi, zestaw do pracy zdalnej musi być łatwy w uruchomieniu, obsłudze i niezawodny. Słuchawki Axtel, np. serii PRIME, po podłączeniu do komputera, od razu są gotowe do pracy. Zapewnia to technologia Plug&Play, dzięki której urządzenie od razu jest wykrywane i konfigurowane.

Słuchawki Prime mają lekką, elastyczną i niezwykle wygodną konstrukcję. Są miękkie, a ponadto dopasowują się do kształtu ucha. Dzięki tym rozwiązaniom praca z nimi jest niezwykle komfortowa i nawet wielogodzinne użytkowanie nie jest męczące, co z kolei wpływa na wydajność pracownika i jego dobre samopoczucie. Dostępne są w wersji na jedno ucho lub tzw. dwuuszne. Z takim zestawem, niezależnie od tego, czy pracownik prowadzi krótkie i okazjonalne rozmowy, czy jego praca polega przede wszystkim na komunikacji i przez wiele godzin musi rozmawiać z Klientami, komfort pracy jest zapewniony, a to z kolei wymiernie wpływa na efektywność oraz wydajność.

Z zestawami Axtel można pracować z każdego miejsca na ziemi. Dobrym wyborem są również te z serii ELITE czy PRO, a także VOICE. Te ostatnie sprawdzą się idealnie, jeśli nie mieszkamy sami i wokół nas jest głośno. Wyposażone są w uniwersalne złącze USB, a słuchawka jest automatycznie wykrywana przez komputer dzięki wspomnianej wcześniej technologii Plug&Play. Zestawy VOICE to wyjątkowy komfort, dostępne są w rozmiarze 28 mm, z wewnętrznymi głośnikami pokrytymi miękką, wygodną dla uszu gąbką. Osłona pałąka nagłownego również wykonana jest z gąbki. Te słuchawki są po prostu rewelacyjne – większe nauszniki to gwarancja idealnej eliminacji szumów z otoczenia, a co się z tym wiąże wysokiej jakości, niczym niezakłóconej rozmowy. Co warto podkreślić, zestawy USB czyli takie, które idealnie sprawdzą się w pracy zdalnej, posiadają dodatkowo technologię Automatic Gain Control (AGC), automatycznie dopasowującą czułość mikrofonu do natężenia dźwięku. Z słuchawkami VOICE zapewnisz pracownikowi najwyższy komfort pracy w domu, co z kolei przełoży się na wyniki.

Seria PRO natomiast charakteryzuje się przede wszystkim wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Wykonana została z materiałów najlepszej jakości. Konstrukcję pałąka specjalnie wzmocniono tak, żeby słuchawka była wyjątkowo wytrzymała. Szerokopasmowy dźwięk zapewnia idealną słyszalność po obu stronach linii, a system redukcji szumów eliminuje odgłosy z otoczenia. Pilot z funkcją Plug&Play gwarantuje łatwą obsługę zestawu i podnosi komfort pracy. Z myślą o tych wszystkich, którzy podczas pracy muszą się wyjątkowo skoncentrować, zaprojektowana została wersja PRO XL, z powiększonymi słuchawkami, które w szczególny sposób izolują użytkownika od rozpraszających dźwięków dochodzących z otoczenia – dla jeszcze większego komfortu – w tym wypadku – pracy zdalnej.

Podsumowując, najważniejsze w aspekcie pracy zdalnej i wyboru odpowiednich słuchawek, to łatwość i intuicyjność podłączenia ich do własnego PC lub laptopa (poprzez USB) oraz system Plug&Play, który sprawia, że od razu możemy korzystać z naszego zestawu, bez żadnych utrudnień. Ponadto liczy się wygoda czyli słuchawki zaprojektowane z myślą o użytkownikach, zapewniające możliwość komfortowej pracy nawet przez wiele godzin, do tego redukcja szumów z otoczenia i gwarancja najwyższej jakości, niczym niezakłóconej rozmowy. Te wszystkie cechy mają zestawy Axtel, które w tym wyjątkowo trudnym czasie zapewnią Twojej firmie działanie na najwyższym poziomie. Z tymi słuchawkami, gdziekolwiek jesteś i skądkolwiek pracujesz, brzmisz naturalnie, czysto i bez zakłóceń.